Informacje o firmie

Przedsiębiorstwo Carbon II powstało dnia 02.01.1995 roku jako naturalne przedłużenie działalności, znanej wcześniej od kilku lat na rynku łódzkim spółki PH Carbon s.c. Właścicielem firmy jest mgr inż.. Michał Suski, absolwent specjalności Systemy i Urządzenia Energetyczne Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej z roku 1980. Firma Carbon II była pierwszą firmą w województwie łódzkim, która w sposób naukowy podeszła do zagadnienia ekologicznego sposobu spalania węgla kamiennego w urządzeniach małej mocy, a następnie praktycznie i w takiej skali upowszechnia te pożyteczne urządzenia do dziś. Firma CARBON II z Łodzi od 1999 r. specjalizuje się w sprzedaży i instalacjach kotłów węglowych na eko-groszek. W tym okresie uruchomiliśmy ponad 2,5 tyś. tych kotłów, zdobyliśmy duże doświadczenie w montażu i eksploatacji kotłów retortowych. Dzięki temu doświadczeniu wybieramy kotły najlepszych producentów, konstrukcje zapewniające naszym klientom najtańsze ciepło, komfort w obsłudze, czystość w kotłowni i ekologię.

Obecnie oferujemy:

  • doradztwo techniczne i projektowanie kotłowni c.o.
  • sprzedaż i wykonawstwo kompletnych kotłowni na eko-groszek,
  • wymiany ogrzewania olejowego, gazowego i ciepła miejskiego na eko-groszek,
  • usługi eksploatacyjne naszych kotłowni (dostawy ciepła),
  • usługi konserwacyjne i serwis także pogwarancyjny kotłowni,
  • dostawy części zamiennych do kotłów na eko-groszek,
  • dostawy węgla eko-groszku różnych producentów z rabatem.

Obecnie nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji dla domów jednorodzinnych, szkół, wspólnot mieszkaniowych, dużych przedsiębiorstw i dla całych osiedli w zakresie projektowania, kosztorysowania, montażu i serwisu urządzeń grzewczych oraz instalacji c.o. i cwu. Budujemy kotłownie, w których źródłem ciepła są kotły retortowe na węgiel ekogroszek.

Każdy klient trafiający do naszej firmy traktowany jest indywidualnie. Dobierając urządzenia i materiały dla konkretnych potrzeb naszego klienta, zawsze wybieramy optymalne, ale i nowoczesne rozwiązania a przy tym niekoniecznie najdroższe. Często wdrażamy nowatorskie pomysły i projekty wymuszając na naszych dostawcach wykonanie produktu dla potrzeb naszego klienta, by był łatwy i prosty ale przede wszystkim wygodny w eksploatacji. Nasza Firma wykonuje dokładne kosztorysy, po akceptacji warunków w uzgodnionym terminie wykonamy instalację.

Posiadamy długą listę referencyjną naszych klientów. Niemal w każdej miejscowości naszego województwa pracuje przynajmniej jeden nasz kocioł na eko-groszek. Przed zakupem kotła sprawdźcie nas !